Vitammy ICE to połączenie dwóch typów stymulacji w jednym urządzeniu, w trybie TENS przewodzi impulsy elektryczne do nerwów czuciowych i działa przeciwbólowo. Elektrostymulatorcw trybie EMS, również wysyła sygnał w postaci impulsu elektrycznego ale do nerwów motorycznych i dlatego jest to sprzęt wykorzystywany przez profesjonalnych i początkujących sportowców. Sprawdza się przed treningiem, w jego trakcie i po zakończeniu ćwiczeń.

Regularna aktywność fizyczna - co zyskujemy ?

Vitammy ICE Elektrostymulator

Wpływ aktywności fizycznej na samopoczucie i jakość życia jest niepodważalny, kilka (naszym zdaniem) największych zalet płynących z regularnych ćwiczeń, to: 

- poprawa natlenienia organizmu
- korzystny wpływ na stan naczyń krwionośnych
- regulacja gospodarki hormonalnej
- ograniczenie ryzyka stanów depresyjnych
- skuteczna walka z nadwagą
- kształtowanie pozytywnych nawyków

Trening to ryzyko kontuzji, urazu czy przemęczenia. Jak reagujemy na nagły lub przewlekły ból? Najchętniej i najpewniej, czujemy się stosując leki przeciwbólowe. Reklamy łatwo dostępnych środków w postaci tabletek, żelu, kremu, przyzwyczaiły konsumentów do myślenia zero-jedynkowego, jeśli boli idę do apteki i kupuję coś przeciwbólowego.

Elektrostymulacja, w przeciwieństwie do środków pochodzenia farmaceutycznego, jest metodą nie uzależniającą i skutecznie rozluźnia obciążone partie mięśni i ciała. Warto spróbować i sprawdzić jak szybko zadziała i przyniesie ulgę elektrostymulator taki jak Vitammy ICE, szczególnie w miejscu pojawienia się  napięcia lub bólu mięśni. Taką terapię nazywamy TENS, czyli przezskórna stymulacja nerwów (z ang.) Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation.

Doświadczeni sportowcy szybciej zareagują i będą wiedzieli jak radzić sobie z dolegliwościami bólowymi, wynikającymi z kontuzji czy przetrenowania - więcej na ten temat w artykule Elektrostymulator Vitammy ICE bezpieczny sposób walki z bólem. Mniej zaawansowani w treningach bardzo szybko opanują zastosowanie elektrostymulatora. Vitammy ICE jest wyposażony w 16 poziomów intensywności, zastosowanie choćby najdelikatniejszego masażu, może przynieść ulgę.

Wzmocnienie i rozbudowa mięśni - trening EMS.

Terapia z użyciem treningu EMS, czyli elektryczna stymulacja mięśni, ma służyć właśnie wzmacnianiu
i rozbudowie mięśni. Trening przeprowadzamy, w bardzo prosty sposób - przyklejając elektrody we wskazanych punktach mięśnia. Na początku warto skupiać się na mniejszych obszarach mięśni, obserwować własną reakcję i samopoczucie w trakcie i po zastosowaniu urządzenia do treningu EMS.

Delikatne impulsy pozwalają na łagodny masaż, rozluźnienie i regenerację mięśni oraz poprawę ukrwienia wyglądu skóry, a z każdym dodatkowym poziomem, drgania będą się stawały bardziej stanowcze i odczuwalne, zamieniając się w prawdziwie odczuwalny masaż.

Trening EMS - warto ?

Vitammy ICE, to nie tylko regeneracja naszych mięśni, stymulator EMS pomaga również w spalaniu tkanki tłuszczowej. Wyzwolenie impulsu elektrycznego wywołuje napięcie konkretnego mięśnia lub grupy mięśni.
Do wykonania takiego skurczu organizm zużywa energię i w ten sposób spala tkankę tłuszczową.

Stymulator jest formą wsparcia i pomocy dla osób aktywnych, nie można zastępować nim treningu. Dzięki elektrostymulacji i treningowi EMS, możemy zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej na wybranej części ciała, wyrzeźbić konkretną grupę mięśni, ale nie możemy oczekiwać zwiększonej redukcji masy ciała.

Przydatne funkcje elektrostymulatora Vitammy ICE ?

 

- posiada 5 różnych trybów pracy
- 16 poziomów intensywności
- intuicyjna nawigacja, łatwy w obsłudze
- minutnik - limit czasowy treningów wynosi 15 minut
- 2 samoprzylepne elektrody w uniwersalnym rozmiarze

Największą zaletą elektrostymulatora jest połączenie i dostępność w jednym urządzeniu treningu mięśni EMS i działania przeciwbólowego TENS. Jeśli korzystamy z tego ostatniego, ważnym elementem jest skrupulatne naklejanie elektrod w punkcie ciała powiązanym z konkretnym nerwem. W treningu EMS staramy się naklejać elektrody, w punktach zakończenia mięśni lub ich partii. Jeśli decydujemy się na stosowanie elektrostymulatora jako urządzenia do akupunktury, akupresury lub do uzyskania efektu, który daje stawianie baniek, trzeba bezwzględnie pamiętać i przestrzegać wszystkich zasad dotyczących wybranej metody.

Wskazówki dla początkujących w treningach EMS i TENS.
Jak przykleić elektrody elektrostymulatora ?

  • przed pierwszą stymulacją dokładnie zapoznaj się z instrukcją obsługi

  • pamiętaj podstawowa zasada – przyklej elektrody, następnie włącz urządzenie, nigdy odwrotnie!

  • elektrody naklejamy na oczyszczoną, czystą skórę, pozbawioną ran, oparzeń, kremów czy maści

  • zabrania się stymulacji u pacjentów z wszczepionym rozrusznikiem, kobiet w ciąży, małych dzieci, a także u pacjentów z chorobami neurogennymi typu padaczka

  • miejsca zabronione: przeciwległe strony mózgoczaszki, klatki piersiowej, bezpośrednio na ranach, oparzeniach, nad zatoką szyjną (przednio-boczna środkowa część szyi), w oczodołach na powiekach, wewnątrz ciała na powierzchni błony śluzowej

  • przed stymulacją mocno owłosionych części ciała zalecamy ogolenie wybranej partii ciała

  • jeśli nie czujesz poprawy, po kilkuminutowej przerwie możesz skorzystać ze stymulatora Vitammy ICE ponownie, nieznacznie zmieniając ułożenie elektrod na skórze

  • przy przewlekłych terapiach, pamiętaj o systematycznych zmianach programów oraz intensywności impulsu, dzięki czemu nie przyzwyczaisz organizmu, tym samy nie doprowadzisz do obniżenia skuteczności leczenia

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.