Do błyskawicznego rozwoju zachorowań przyczynia się współczesny świat, często możemy spotkać się z określeniem, iż astma i alergia to choroby cywilizacyjne. Zanieczyszczenia środowiska, szkodliwy smog, urbanizacja oraz zmiana stylu życia wywołuje stały wzrost licznych otaczających nas alergenów. Nawilżone, a także oczyszczone powietrze w domu i w przestrzeni biurowej nie wyleczy alergika czy astmatyka ale znacznie podniesie komfort życia chorego.

Jakie znaczenie ma jakość powietrza, którym oddychamy ?

Jaki nawilżacz powietrza

Powietrze wewnątrz pomieszczeń jest od 2 do 10 razy bardziej zanieczyszczone, w porównaniu do powietrza na zewnątrz. Według raportów WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) społeczeństwu państw wysoko rozwiniętych grozi globalna epidemia i wzrost zachorowań na choroby wynikające z oddychania toksycznym, zanieczyszczonym powietrzem wewnątrz budynków.

Jakość powietrza, którym oddycha chory na astmę albo alergię jest nadrzędnie istotnym czynnikiem.

  • Człowiek przeciętnie wykonuje 12 oddechów na minutę, to około 22 tysięcy oddechów dziennie.
  • Do naszych płuc trafia średnio 15-20 litrów powietrza.
  • Przy pojedynczym wdechu do ludzkiego układu oddechowego trafia około 75 tysięcy cząsteczek kurzu.
  • W jednym gramie kurzu domowego może znajdować się blisko 700 milionów różnych patogenów.

Istotnym czynnikiem, który zwiększa podatność na wchłanianie cząstek kurzu, dymu papierosowego, alergenów, wirusów czy innych substancji toksycznych (formaldehyd z mebli) jest wilgotność powietrza.

Wilgotność w pomieszczeniach zamkniętych zmienia się wraz ze wzrostem i spadkiem temperatury, porą roku, ilością posiadanego sprzętu emitującego pole elektromagnetyczne.

Zimą kiedy temperatura na zewnątrz spada, wilgotności powietrza maleje nawet o 20%

Zasada jest prosta, im bardziej spada temperatura powietrza, tym wilgotność maleje, dodatkowo ogrzane powietrze płynące z piecyków, kaloryferów czy grzejników elektrycznych, otrzymujemy skrajnie niskie wartości wilgotności.

Zbyt suche powietrze sprawia, że unosi się w nim mnóstwo kurzu, alergenów, roztoczy, które mogą powodować niedyspozycje układu oddechowego tj. katar, kaszel, a nawet alergie.

U osób zdrowych, może to doprowadzić do wywołania infekcji, przesuszenia oczu, podrażnień błon śluzowych.
U najmniejszych dzieci może to powodować sapkę.

Dla astmatyków i alergików takie warunki są skrajnie niebezpieczne, mogą doprowadzić do groźnych zaostrzeń choroby czy napadów.

Konieczność nawilżania powietrza jest oczywista.

Co tak naprawdę zyskujesz decydując się na zakup nawilżacza?

Vitammy MIST nawilżacz powietrza

Stosując nawilżacz, można znacznie zwiększyć poziom wilgotności powietrza, a taki zabieg spowoduje, iż błona śluzowa układu oddechowego będzie wilgotna, zdolna do produkcji śluzu, który ,,przechwyci'' groźne patogeny     z otoczenia.

Podniesienie zawartości wody w powietrzu spowoduje, iż duże cząsteczki zanieczyszczeń np. kurz, będą opadać na ziemię i nie dostaną się do ludzkiego układu oddechowego

Oddychanie nawilżonym powietrzem przynosi ulgę, znosi odruch męczącego kaszlu, ogranicza napady skurczów błon śluzowej oskrzeli, zmniejsza ryzyko obturacji dróg oddechowych. Tym samym korzystnie wpływa na stan i samopoczucie chorego. 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.